Kód: 60030

KOKOSOVÝ OLEJ 250 ml - jednodruhový rastlinný extrapanenský olej v BIO kvalite

Kokosový olej - Cocos Nucifera OilKokosový olej najvyššej kvality získavame z palmových hájov na Filipínach. BIO olej veľmi príjemnej vône je vhodný pre kozmetické i potravinárske účely. Olej je získavaný za studena z takzvanej kopry, čo je gelovitý povlak vo vnútri orechu. V tejto kvalite má kokosový olej unikátne vlastnosti. Je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny, antioxidanty a ďaľšie hodnotné látky. Vysoký podiel kyseliny laurovej, kaprylovej a kapronovej garantujú antiseptický účinok. S úspechom ho používame v starostlivosti o pleť, vlasy i zuby. Olej aktívne regeneruje, vyživuje, hydratuje, posiluje a chrání. Spomaľuje starnutie pokožky, napomáha hojeniu rán a jaziev. S úspechom olej používame na bielenie zubov. Kokosový olej je pomerne účinný prírodný antiperspirant. Kokosový olej má veľmi príjemnú chuť, čo sa využíva v studenej aj teplej kuchyni. Kokosový olej sa radí medzi tzv. superjedlá. Olej sa neprepaľuje, je preto dobre použiteľný k smaženiu i pečeniu. Znižuje pocit hladu, je preto účinným pomocníkom pri redukcii hmotnosti.Použitie:

Vhodný je do studenej i teplej kuchyne (smaženie, pečenie). Vhodný k pravidelnej starostlivosti pre každý typ pleti. Je veľmi šetrný i k citlivej jemnej detskej pokožke. Olej aplikujte na čistú pokožku. Rozpusťte malé množstvo oleja v dlaniach, dôkladne votrite do pokožky a do vlasov. Do vlasov vhodné aplikovať i formou zábalu.Zloženie: Jednodruhový rastlinný extrapanenský kokosový olej v BIO kvalite.Doporučené dávkovanie: 2 – 3 x denne po 5 - 30 ml. K dochuteniu studených pokrmov podľa potreby. Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Prekročené doporučenej dennej dávky nie je zdravotným rizikom.

Nutričné hodnoty v 100 ml: Nutričné hodnoty v 100g: Energetická hodnota 3609 kJ/862 kcal. Bielkoviny: 0g, Sacharidy: 0g, Tuky 100g.Skladovanie: Uchovávajte v suchu pri izbovej teplote. Neskladovať na priamom slnku a mraze. Olej je pri bežnej teplote tuhý, tekutým sa stáva pri teplotách nad 24°C. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov.Všeobecné upozornenia: Doplnok stravy. Nenahradzuje pestrú stravu. Nie je vhodné pre deti do troch rokov, tehotné a kojace matky. Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zložku prípravku.7,40 €